wtorek, 5 czerwca 2012

Pampers Active Baby – pieluszki najlepsze

Pampers firmy Pampers jest najlepszy. Oczywiście wiem, że pieluchy innych firm, to nie Pampersy, no ale wiadomo, taki jest język potoczny wszystkich obecnych mamuś.
Są to najczęściej używane przez nas pieluszki. Ośmielę się nawet stwierdzić, że pieluszki idealne.
Zacznę od tego, że można je kupić za naprawdę atrakcyjną cenę. Im większa paczka, tym taniej wychodzi na sztuce.
I tak za 132 sztuki rozmiaru 4 dałam niedawno 75zł z groszami. Mamom mającym więcej czasu polecam szukanie promocji, bo śledząc na bieżąco gazetki promocyjne jesteśmy w stanie zaoszczędzić setki złotych w skali miesiąca.

Co do samej pieluszki, to jest zdecydowanie najbardziej chłonna spośród wszystkich, jakie znam. Fakt, kiedy dzidziuś zdecyduje się zasikać Pampersa, czuć nieprzyjemny zapach i wilgoć między nogami, ale nic nie jest mokre!
Pielucha mi nigdy nie przeciekła. Wkład, który pewnie świeci w ciemności (nie wiem, czy na pewno świeci, bo nie przebieram dziecka w mroku) nie uczula, nie odparza, nie powoduje problemów.
Wygląda bardzo atrakcyjnie – perfekcyjnie skrojona, nie wystają z niej żadne nici niewiadomego pochodzenia. Wadą jest to, że wkład chłonący w pieluszce jest krótki. Mimo tego pielucha nie przecieka.
Rozciągliwe boczki są naprawdę rozciągliwe. Rozciągają się dużo bardziej niż w wersji Pampers Newborn. Wiadomo, że ze względu na większą ruchliwość dzieciaczka. Moje dziecko nosi je na tyłku regularnie, od kiedy wcześniej wspomniane Newborny stały się zbyt małe (czyli gdzieś przy wadze 5,5kg). Czasami tylko goszczą u nas pieluchy innych marek (wiadomo, zwykła ludzka ciekawość mnie zżera, kiedy jestem w sklepie i widzę ładnie wyglądające opakowanie pieluch firmy X), ale zawsze wracam do Pampersów Active Baby, bo z innymi pieluchami zawsze jest coś nie tak.

Pielucha ta jest naprawdę cienka. Założona na pupę nie krępuje ruchów bobaska, nie zbija się po zasikaniu, nie twardnieje. Dziecko się w niej nie poci w cieplejsze dni.
Zmieniam według uznania. Czasami córeczka wypije tyle, że co godzinę robi jej się moczowa bomba na tyłku. Oczywiście przebieram. Ale jeśli pielucha jest sucha to nie ma potrzeby wymieniać jej częściej, niż do porządnego zasikania (w moim rozumieniu jeśli w przeciągu 3 godzin dziecko raz siknęło w pieluszkę, nie wymieniam jej, bo to nie ma sensu)
Jeszcze napiszę coś o rozmiarach. Córa od skończenia 5,5kg używa rozmiaru 3. Obecnie ma 6 miesięcy z hakiem i waży 7,5kg. Mimo sporego zapasu rozmiaru 4 kupuję jej jeszcze Pampersy rozmiar 3. I są dobre! To wszystko zależy od dziecka. Moje jest chude i długie, ale na pulpecika trzeba będzie zakładać rozmiar 4. Ja puki co korzystam ze zgrabnej figury dzieciątka.
Wygląd pieluszki w rozmiarze 3 na 7,5 kilogramowym dzieciu:

Podsumowując:
Chłonność: 5/5
Izolacja wilgoci od pupy: 4.5/5 (nie oszukujmy się, po przyłożeniu ręki do każdej zasikanej pieluszki czuć, że jest mokra. Ale w Pampersie rzeczywiście mam mniej mokrą dłoń po dotknięciu)
Cena regularna: 3/5
Częstość występowania w promocji: bardzo często
Dostępność: 5/5
Grubość: 5/5

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz