środa, 24 kwietnia 2013

Córeczka testuje: Kubek "niekapek" NUK Easy Learning 3

Wiem, że na mojego bloga zagląda wiele mam, które ciekawią nowinki ze świata produktów dla dzieci. Dziś nietypowo więc o kubeczku "niekapku" NUK Easy Learning 3.

Od kiedy córka skończyła 6 miesięcy zaczęliśmy z mężem szukać alternatywy dla smoczkowych butelek i trafialiśmy na niekapki. Z jednych Mała piła chętnie, z innych nie. NUK Easy Learning 3 wpadł w nasze ręce dopiero 1,5 miesiąca temu. Chciałam go przetestować ze względu na ciekawy opis na stronie producenta:

"Dla każdego malucha nauka samodzielnego jedzenia i picia jest nie lada wyzwaniem. Aby ją dzieciom ułatwić, NUK stworzył serię produktow do nauki jedzenia i picia NUK EASY LEARNING.
W czasie ssania piersi lub picia z butelki usta dziecka przybierają kształt litery "o". Aby móc pić z kubka, dziecko musi się nauczyć układać usta w kształt litery "u".
Nowe kubki "niekapki" NUK EASY LEARNING 1-2-3 ułatwiają dzieciom stopniowe zdobywanie nowych umiejetności i umożliwiają płynne przejście od karmienia piersią lub butelką do picia z kubeczka.
Ok. 14. miesiąca dziecko jest już gotowe na kubeczek numer 3. Najpierw dziecko uczy się pić z ustnikiem, ale bez uchwytów. Niedługo potem (od ok. 18 miesięcy) ustnik można zastąpić specjalną dodatkową obręczą na brzeg, która umożliwia doskonalenie picia z prawdziwego kubka.
I tak niepostrzeżenie Twoje dziecko uczy się pić bez ustnika, bez uchwytów - i bez niczyjej pomocy!
 • funkcja 2 w 1:
  1. płaski twardy ustnik "niekapek" przygotowuje dziecko do picia bez ustnika (picie zbliżone do picia z brzegu kubka)
  2. dodatkowa obręcz na brzeg umożliwia naukę i doskonalenie picia z prawdziwego kubka
 • dla dzieci od 14 miesięcy (z obręczą - od 18 miesięcy)
 • ergonomiczny kształt umożliwia pewne trzymanie
 • poszczególne elementy kubka można łączyć ze wszystkimi kubkami NUK EASY LEARNING 1-2-3"
Jak można przeczytać powyżej, jest to produkt typu 2 w 1, dlatego moje recenzja będzie podzielona dwie części. Zacznę od "niekapka".
Ja zdecydowałam się na kolor różowy, ale są dostępny również niebieskie, zielone oraz żółte. Po rozmontowaniu wygląda on tak:
Jak w każdym niekapku, również i tu jest system, który zapobiega nagłemu wydostawaniu się napoju z butelki.
System odpowietrzający również jest i tu. Aby kubeczek nie zasysał się podczas picia trzeba na gwincie oprócz części z ustnikiem zamontować coś na zasadzie uszczelki, która zapewnia dostęp powietrza do napoju dzięki czemu dziecko może swobodnie wypić nawet wszystko za jednym zamachem. Wygląda to tak:
Jak widać, jest tu dość dużo części, przez te półtora miesiąca użytkowania zdarzyło mi się kilka razy zapodziać gdzieś małą uszczelkę i pokrywkę do niekapka. Szkoda też, że na butelce nie ma miarki, która pokazywałaby ile ml soku do niej wlałam.
Natomiast jeśli chodzi działanie, to nawet po wlaniu dużej ilości płynów nic nie kapie ani nie przecieka:
Córeczka również jest z niego bardzo zadowolona:

Dzięki czerwonemu pierścieniowi dołączonemu do zestawu możemy błyskawicznie zamienić niekapek na "dorosły" kubeczek:
Kubeczek przypomina nasz dorosły. Nie ma ostrych kantów, a dziecko nie skaleczy się bo nie jest on szklany. Kubeczek upadał na ziemię co chwila i nie widzę żadnych śladów po tych upadkach. Moje dziecko za niedługo skończy 1,5 roczku - sama jeszcze wylewa z niego napoje, więc przeważnie muszę pomagać jej przy piciu. Mimo to uważam, że jest to świetny pomysł na naukę "dorosłego picia".

Podsumowując:
W całości produkt ma na pewno kilka zalet. Jest wykonany z solidnych materiałów, z którymi nic się nie dzieje podczas mycia czy czyszczenia wrzącą wodą. Niekapek nie kapie, nie przecieka i jest odporny na rzucanie nim o ścianę i o podłogę. Jest tak wyprofilowany, że ponad roczne dziecko nie będzie miało problemów z samodzielnym trzymaniem go. Córka chętnie z niego pije, więc system odpowietrzający działa dobrze.
Jednak minusem dla mnie jest ilość części, które lubiły gubić się oraz brak miarki, która informowałaby mnie o tym, ile ml soku znajduje się w kubeczku.

PS. Od juta będzie można na moim blogu wygrać zestaw ciekawych akcesoriów NUK. Nagród będzie kilka, a zadanie konkursowe bardzo proste. Jeśli więc chcecie wygrać zestaw dla swojej pociechy lub dla koleżanki, która właśnie spodziewa się dzidziusia - zajrzyjcie koniecznie jutro! :)

Kubeczek NUK Easy Learning 3 otrzymałam do przetestowania w ramach akcji NUK Testująca Mama. Fakt ten nie wpłynął na moją opinię.

8 komentarzy:

 1. Wygląda super, a córcia słodka i śliczna :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajny kubeczek dla dziecka, ale tych części faktycznie sporo. Moi chłopcy już na etapie zwykłych kubeczków, więc jest prościej :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajna sprawa taki kubeczek :) Masz śliczną córeczkę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Słodkie maleństwo :)
  Moja siostra miała z Nuka niekapek, ale inną wersję. Była troszkę lepsza, bo było mniej części i miała 'uszy', ale też miarki nie było.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mogę przeczytać Twój komentarz jedynie ma mailu :) Dla mojego bloga jakby nie istniał.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie podoba mi się za bardzo wizualnie. I szkoda, że nie ma "uszu"

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawy ten kubek.
  Jak już córcia podrośnie polecam kubek Junior Cup z ustnikiem w formie bidonu ! Rewelacja :D
  ...
  U mnie również konkursik z NUK - zapraszam wszystkich chętnych ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. czy da rade z niego pić mleko:)??

  OdpowiedzUsuń